המדריך המלא לבחירת רשתות שקופות לבית

אז נמאס לכם מעקיצות היתושים והחלטתם סוף סוף לשים רשתות בחלונות?

אבל אז עולה השאלה איך לשמור על הנוף המושלם ואיך להגן על המפתחים מפני היתושים בו זמנית

אז זהו שעידן חדש בפתח עם רשתות שקופות ביותר שמגיעות לעד 100% שקיפות (בלתי נראות).

על מנת להבין טוב יותר את ההבדלים בין החברות השונות, היתרונות והחסרונות של כל רשת בנינו עבורכם מדריך עם מידע ברור ומפורט אשר יעזור לכם ברכישה.

במדריך הזה ניתן לכם טיפים חשובים ונספר לכם על ההבדלים בין הדגמים השונים כמו: ההבדלים בשקיפות בין היצרנים השונים ועד כמה… בחלק השני של המדריך נספר לכם על ההבדלים בחוזק ובאמידות בין הרשתות השונות ועד כמה זה חשוב לבחור נכון.

בחלק השלישי והאחרון נספר לכם על תכונות של כניסת אוויר וחסימת אבק בין הדגמים השונים.

המאמר הינו קצר (כ4 דקות קריאה לערך).

חלק א - סוגים שונים של רשתות שקופות בשוק הישראלי:

ראשית על מנת להבין טוב יותר מהי רשת שקופה הגוון צריך להיות פחם צ'רקל ולא שחור !

כיום ניתן למצוא מגוון ענק של רשתות שקופות אך בגוון שחור (רשת בשקיפות חלקית סוג של העתקה לרשת השקופה המקורית) כמות האור הנכנס תשפיע על רמת השקיפות ובו זמנית הרשת יכולה להקטין את כמות האור הנכנס בגלל הגוון השחור ( ולכן רשת צ'רקלס פחם ) הינה רשת שקופה אמיתית שאינה חוסמת את כמות האור הנכנס ובו זמנית מגיעה לעד 100% שקיפות. ישנם 2 דגמים בעולם שמוגדרים כרשת צ'רקלס פחם:

מה חשוב לבדוק לפני שמבצעים רכישה של רשתות שקופות ?

לבדוק מה אתם קונים, רשת שחורה או פחם, מדינת ייצור, מאיזה חומר מיוצרת הרשת פלסטיק או זכוכית, 

את הרשתות השקופות ביותר תוכלו למצוא ב2 חברות אירופאיות עיקריות:

א. המותג האיטלקי PIERO  – רשתות שקופות עד 100% עם רכיבי חוזק DSP איכות ואמידות יוצאת דופן.

ב. המותג הגרמני NEHER – רשתות שקופות עד 100% 

ג. הרשתות האמריקאיות נחשבות פשוטות יותר ומדובר בדגמים פחות שקופים באופן משמעותי ופחות חזקים ואמידים, אך מנגד בהחלט נחמדים למי שמחפש מוצר בשקיפות של 30-50%

ד. והאחרונים מגוון של דגמים תוצרת סין -רשתות פשוטות ביותר ששם פחות ניתן לדייק ברמת השקיפות מכיוון שיש אלפי יצרנים ומפעלים ללא בקרת איכות וחשוב לציין שהמוצרים ללא אחריות ובד"כ נקרעים מאוד מהר.

אז לסיכום יש לנו 4 מדינות עיקריות שמייצרות רשתות שקופות – איטליה, גרמניה, ארה"ב, וסין.

שאלות נוספת שיש לשאול לפני רכישה....

2.מהי רמת השקיפות שאנו רוצים בחלונות ?  50%   70%   90%  או עד 100% של שקיפות ?

יש הבדל משמעותי ברמת השקיפות בין הדגמים, בכניסת האור ובשמירה על יופיו של הפתח. נוכל לציין בהכרח שאין באמת רשת שהיא חצי שקופה מדובר בדגמים שהם פשוט לא שקופים, רשת שקופה הינה בלתי נראית עד כמעט 100%.רשתות שקופות בהחלט מייצרות אסתטיקה מירבית ושומרות על יופיו של הפתח, מאוד חשוב להבין שרמת השקיפות לא באה על חשבון חוזק ואמידות ולכן מומלץ לרכוש רשת עם DSP ועל כך נדבר בחלקו השני של המאמר.

איך נראית רשת שקופה ?

רשת שחורה
רשת פחם
רשת אפורה PVC
רשת מתכת

חלק ב - מהם ההבדלים בחוזק ובאמידות של רשתות שקופות בין המותגים השונים ?

כשמדברים על חוזק של רשת שקופה לחלונות, לא בהכרח מדברים על אמידות ויש לעשות הפרדה ברורה בין שני הדברים. 

ישנן המון רשתות שקופות ללא רכיבי חוזק שנראות ממש טוב אך לאחר תקופה די קצרה ובעזרת השמש הופכות לחומר רך יותר ומתחילות להיקרע ולכן חשוב שנשאל לפני הרכישה האם למוצרים יש רכיב DSP שזהו בעצם רכיב של חוסם כמעיין שכבה כפולה המגנה על הרשת עצמה, אם ניקח כדוגמא את מכשיר הסלולר נמצא בחלקו העליון מגן זכוכית, מדובר באותה הטכנולוגיה אשר מונעת מהרשת להקרע ושומרת על חוזק ואמידות מוצר לאורך זמן…לרשת יש פחות תקלות הרשת מייצרת הגנה וחוזק ברמה גבוהה ביותר מה שבהכרח חשוב ביותר במיוחד לרשתות שקופות שמיוצרות בצורה כזאת שמקטינים את הרשת ככל האפשר ועל כן מחלישים אותה בדרך ליצירת מוצר אסתטי יותר…

באיזו רשת נמצא את רכיב הDSP

כיום טכנולוגיית DSP קיימת אך ורק בדגמי הרשתות השקופות של חברת PIERO

לסיכום החלק ה2: כמו שציינו רשתות שקופות מיוצרות בטכנולוגיית הקטנה ומזעור ולכן מדובר במוצר רגיש יותר אך מנגד ברשתות שקופות עם רכיב DSP ניתן לקבל מוצר חזק ביותר באופן משמעותי פי כמה מהרשתות הקלאסיות ובטח מהרשתות השקופות ללא רכיב DSP.

חלק ג - איזה עוד תכונות יש לדגמים השונים ?

התכונה העיקרית של רשתות שקופות זה לייצר אסתטיקה מקסימלית ולשמור על מראה נקי ובו זמנית לייצר הגנה מלאה מפני יתושים,ג'וקים,זבובים וכו… רצינו לספר לכם שרשתות מסויימות מייצרות כניסת אוויר גבוהה ובחלק פחות, בחלק מהדגמים נקבל חסימת אבק (אם את/ה פריקים של נקיון זה מאוד יתאים לכם) מדובר בדגמים שמייצרים חסימה של עד 70-80% מהלכלוך שמגיע באוויר ובכך נוצר סינון של האוויר שנכנס הביתה ואתם מקבלים גם שקיפות,גם כניסת אוויר מקסימלית וגם חסימת אבק במוצר אחד. 

תמונות של רשתות שקופות:

לסיכום:

רשת שקופה באה לשדרג את ההגנה ממעופפים ובו זמנית לשמור על האסתטיקה ובבחירה נכונה תקבלו רשת שנשמרת לאורך שנים, מכניסה אוויר מקסימלי מפתחי הבית, כניסת האור תהיה מקסימלית, הגנה מאבק ואלרגנים וכו…

צוות פוקס מאחל לכם בהצלחה 🙂

למידע נוסף על רשתות שקופות מלאו טופס/צלצלו:

לשיחה מיידית עם נציג